הצביעות של יאיר לפיד

יאיר לפיד במצוקה, הקמפיין שלו לא מתרומם. השבוע ישב מנהיג יש עתיד עם יועציו והרים קול. תביאו איזה נושא סקסי, משהו שיעיר את מערכת הבחירות הזאת, נושא שיעצור את המרוץ של בוז׳י וציפי.

ישבו ישבו, חשבו וחשבו וד' אמר: "שחיתות!".

שקט השתרר בחדר. ד' היסס לרגע והוסיף: "שחיתות זה נושא ממש לוהט עכשיו. חצי ממפלגת ישראל ביתנו בחקירות. אורי אריאל מעביר דירות של הדיור הציבורי למקורבים ולישיבות. העם נקעה נפשו ממושחתים". יאיר חייך את החיוך הקטן וזרק לחלל החדר ספק שאלה ספק אמירה: "ואני נתפס נקי?! נכון?". כן, הנהנו היושבים, יחסית כן. חוץ מהקשר שלך עם אולמרט וגם לא כדאי להזכיר את החבר ליברמן.

יאיר לפיד צבוע. שחיתות ומושחתים לא הפריעו לו מעולם. להיפך – לעתים אפילו הגן עליהם. הנה סיפור שפרסמה התנועה לאיכות השלטון בדף הפייסבוק שלה ב-3 נובמבר 2014, וכך נכתב: "מי השרים שמתנגדים למאבק בשחיתות?! אתמול הייתה שעת המבחן – והשרים נכשלו בה כישלון מהדהד, כשבחרו להפיל את ההצעה לחיזוק חושפי השחיתות".

בין השרים הללו- יאיר לפיד ואיש מפלגתו יעקב פרי.

והנה המשך הפוסט של התנועה לאיכות השלטון: "ההגנה על חושפי השחיתות מבוססת על חוקים מיושנים שלא עודכנו שנים – והצעת החוק של ח"כ מיקי רוזנטל, אותה הפילו השרים אתמול בוועדת השרים לחקיקה, אמורה הייתה להרחיב ולחזק את ההגנה הזו ולהתאים אותה למציאות".

הפרוטוקולים של ועדת השרים חסויה (אגב יאיר, למה לא נאבקת למען הצעתה של לבני לשקיפות דיוני הוועדה?) ולפיד גמגם משהו שזה לא מדויק, הוא לא בדיוק התנגד, אלא נמנע. 4 שרים שישבו בישיבה נשבעו לי שהוא הרים יד נגד החוק שבא לחזק את טוהר המידות.

וזו רק דוגמא אחת לצביעות של לפיד. יש עוד ולמכביר:

• לפיד תוקף עכשיו את הכספים הקואליציוניים שמועברים להתנחלויות ורואה בהם שחיתות? אכן שחיתות – אלא שבמהלך השנתיים האחרונות חברי מפלגתו בוועדת הכספים הרימו יד ותמכו בשחיתות הזו בהוראתו. לפני שנה זה היה חוקי ועכשיו זו שחיתות? צבוע.

• עמית סגל מחדשות 2 ציין השבוע שבנאומו על השחיתות לפיד ציטט את האמירה: "מושחתים נמאסתם" והזכיר שהיא נולדה ב-1990. מה שהוא לא יודע (או שהעדיף להדחיק) זה שהיא הושמעה בעקבות דו"ח חריף של מבקר המדינה נגד משרד השיכון של הליכוד, ובמרכזו בכיר המשרד דאז אורי שני, היום האיש הכי מקורב ליאיר לפיד.

• לאחרונה הוגשה עתירה לבג"צ נגד מינוי נבחרת הדירקטורים בחברות הממשלתיות שיזם לפיד. מכ14,000 מועמדים נבחרו 500 דירקטורים. ל-63 מהם יש זיקה למנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב, לשר האוצר יאיר לפיד, לסיעת יש עתיד או ליועצו הערמומי אורי שני (מהסעיף הקודם).

לפיד קופץ עכשיו על העגלה של המאבק בשחיתות שרבים וטובים דוחפים במשך שנים במאמץ רב. ברוך הבא יאיר, אנחנו באמת זקוקים לסיוע. השחיתות הורסת פה כל חלקה טובה, אבל לפני שאתה תופס טרמפ, קודם תתנער ממעשיו של חבריך אולמרט ותכפר על המעשים שלך, כי שחיתות היא גם לשבת במשך שנתיים בממשלה עם אנשים שאתה יודע שהם מושחתים, לשתוק ולכסות על מעשיהם. צבוע.

הירשמו לעדכונים מהאתר