השקיעה המכוערת

השקיעה תהיה מכוערת, מלווה בגידופים צורמים ובמעשי יאוש מכוערים של איש שנדחק לקיר. אין שמחה בנפול אוייבך, רק צער גדול על מה שקילקל כאן נתניהו,

שגם תרם לישראליות תרומות חשובות. זה לא סיכום פועלו, אלא תיאור נפילתו.

אין בצניחה חופשית מגבהים לא הוד ולא הדר. נפילה משמים מהירה וכואבת והלל בן שחר מנסה להיאחז בכל זיז שקרי ובכל תירוץ נבזי בניסיון להציל את עצמו, בבחינת תמות נפשי עם פלישתים ועם נפילתי אני גורר אחרי את הכל. את כולם. לא ״בליץ קריג״ להוכחת חפותי, אלא ״אדמה חרוכה״, שריפת המועדון, שאלף כבאים לא יצליחו לכבות.

רגע לפני ההתרסקות נתניהו מתכער גם ב״עין תחת עין״: במשטרה, בפרקליטות, במינוייו שלו. לא נקמה הוא מבקש, אלא לעוור את כולנו. לא יעזור לו. נתניהו יפול, נתניהו כבר נפל. הראיות שאספו החוקרים בתיק המתנות לא מותירות למשטרה ולא ליועץ מנדלבליט ברירות רבות. אפשר להתווכח על הסעיפים, לא על המהות. הראיות מוצקות, כאלה שבגינן מסלקים איש ציבור ששלח ידו לאסורים לנו.

אמנם ראש ממשלה מחליפים בבחירות, אבל ביבי חצה קווים אדומים. אסורים. מתחת לחליפת ראש הממשלה מסתתר נהנתן קטן, שלא מבחין בין טוב לרע ובין מותר לאסור. ואם מבחין, שבעתיים הוא פסול. ואנחנו, בני עם הנביאים, מלמדים את צאצאינו כי אין המטרה מקדשת את האמצעים ו״צדק, צדק תרדוף״.

אולי יעניין אתכם לקרוא על – חקירת ראש הממשלה

הירשמו לעדכונים מהאתר