ראש ממשלה הגון מחליפים בקלפי, ראש ממשלה מושחת – בהכרעת דין

אל תטעו, הביטחון העצמי שמנסה לשדר נתניהו לגבי גורל החקירות נגדו הוא ביטחון מזויף. ראש הממשלה מזיע, ראש הממשלה לחוץ. הראיות שהצטברו נגדו קשות ועלולות להיות מפלילות.

אני לא יודע אם החקירות הללו יובילו לכתב אישום פלילי – אבל כתב האשמה הציבורי כבר מונח לפתחך מר נתניהו, והוא זועק חמס, הוא זועק שחיתות, והוא זועק – ככה לא מתנהג ראש ממשלה.

כי עבריין לא יכול להיות מנהיג, ואיש בלתי-מוסרי לא יכול לעמוד בראש מדינה דמוקרטית. כי הנהגה, זו קודם כל ולפני הכל עמדה מוסרית. אתה מנסה להוליך שולל את הציבור מר נתניהו, ואתה מנסה להשתיל אתוס שקרי לפיו מנסים להפיל פה ראש ממשלה באמצעים לא דמוקרטים.

כאילו כל התקשורת חברה להפיל אותך. וזה שקר. כאילו הפרקליטות, המשטרה והיועץ המשפטי קשרו קשר להדיח אותך – וזה שקר. הרי היועץ המשפטי שהורה על פתיחת החקירה הוא מינוי שלך, ומפכ"ל המשטרה הוא מינוי שלך, וגם חלק ניכר מן התקשורת בשליטתך.

כל כוונתך ביבי, היא להלך אימים על שומרי הסף. על החוקרים, על הפרקליטות ועל היועץ המשפטי לממשלה, כדי להרתיע אותם. מפני שהעובדות קשות. יש ראיות שקיבלת מתנות במאות אלפי שקלים מר נתניהו, ויש ראיות לכאורה שקשרת עסקה אפלה עם נוני מוזס בה רצית להבטיח את המשך השלטון והוא, מוזס, רצה למכור את נשמת העיתון.

זה האמ-אמא של השוחד, זו קבלת טובות הנאה וזו הפרת אמונים. העובדה שאתה מודה בה היום, לפיה פירקת ממשלה והלכת לבחירות, לא על שאלות מהותיות כגון היכן יעבור הגבול שלנו או מה תהיה זהות המדינה, לא על מלחמה ולא על שלום, לא על שאלות חברתיות או עניינים כלכלים – אלא על גורלו של עיתון, על זה גררת את המדינה לבחירות. רק על העובדה הזו במדינה מתוקנת היו צריכים האזרחים להחליף אותך.

כי אנחנו לא מדברים פה על החלפת השלטון ביבי, לא מדובר בהפלת שלטון הליכוד. הליכוד יכול להמשיך לשלוט גם אחרי ההליכה לקיסריה. וההליכה לקיסריה קרובה, אתה מריח אותה ופוחד. מזיע מפחד…

הירשמו לעדכונים מהאתר