מועדון הברונים השודדים

ממועדון הברונים השודדים – שנתניהו חבר של כבוד בו – תמיד עולה ריח של שחיתות.

הפעם זה שאול אלוביץ', הבעלים של "בזק", שנחשד בעסקאות מפוקפקות. כמה לא מפתיע הוא חבר אישי של ראש הממשלה. המהלך הראשון של נתניהו כשר התקשורת היה לפטר את מנכ"ל משרד התקשורת המוערך אבי ברגר. למה? ברגר הוביל מהפיכה בתקשורת הקווית. הענף הזה נשלט על-ידי חברת "בזק". מדובר בבוננזה על חשבון הציבור בהיקף של מיליארדים. ביבי עוזר לחבריו במועדון.

מועדון ה"ברונים השודדים" של נתניהו הוא לא סתם מועדון של בעלי הון, אלא טייקונים שהתעשרו בעיקר בזכות קשריהם עם השלטון ולא בזכות כישרונם. אין להם כושר המצאה יוצא דופן והם לא יזמים מוצלחים במיוחד. יתרונם היחידי כמעט הוא כשרונם לחבור לעטיני השלטון, והשלטון מעניק להם בחסדו מונופולים, מכרזים או רישיונות לשדוד את הציבור.

גם יצחק תשובה הוא חבר בכיר במועדון הברונים. רגולטורים של הממשלה עמלו לפרק את מונופול הגז של תשובה, אלא שאז הגיע נתניהו וביקש להיכנע לחלוטין לדרישות המופרכות של חברות הגז. הציבור ישלם עוד מיליארדים רבים על "הטובה" הזו, אבל מה לא עושים בשביל חבר.

אחד משועי מועדון "הברונים השודדים" הוא עידן עופר. משך שנים הוא ומשפחתו חולבים את הציבור בעזרתו הנדיבה של ביבי. על הפרק עכשיו מיליארדים רבים, המשך הזיכיון בים המלח. נחשו למי יעזור ביבי? לציבור או לברון מהמועדון?

האם זה אקראי ששניים מחברי המועדון עשו לנו תספורות במיליארדים (עידן עופר ב"צים" ותשובה ב"דלק נדל"ן) ואילו השלישי, אלוביץ' נחקר כעת בחשד שהונה את הציבור?

האם זה מקרי שכל השלושה מחזיקים בכלי תקשורת מרכזיים שמסקרים את ביבי באהדה יתרה?

 

צילום: מרק ישראל, בלומברג וראובן שוורץ