נתניהו וממשלתו אונסים את תהליך החקיקה

נתניהו ילך הביתה. בגלל התנהגותו הפלילית, בגלל תאוות הבצע, בגלל הגאוותנות, בגלל שהוא בז לציבור (גם ציבור מצביעיו) ומשוכנע שאנחנו בכיסו בלי קשר למה שיעשה. חלק מתומכיו הולכים אחריו כעיוורים, מקצתם נצמדים לביבי כי הוא פטרונם הפוליטי, חלקם סתם אנושיים: בני אדם נוטים להאמין למה שרוצים שיהיה נכון.

אבל עד שהמשטרה והפרקליטות יחליטו בעניינו – נתניהו צריך היה ללכת הביתה בשל העיוות שהוא ושותפיו עושים למעשה החקיקה. החוק הוא המעשה השלטוני הכי חשוב. הוא קובע מה מותר ומה אסור, הוא קובע את הנורמות, החוק נועד להסדיר את החיים ביחד ולשמור על זכויות היחיד. הוא מהווה את הבסיס לפעילותו של שלטון, ובעיקר – חוק צודק ומוסרי נועד לציבור כולו או חלק ניכר ממנו ולא מיועד להיטיב או להגביל אדם מסויים. חוק אישי, פרסונלי, הוא אונס החקיקה. לחוקק חוק שנועד לסייע לאדם יחיד או לגוף יחיד אסור למשל לפי חוקת ארצות הברית. אסור.

ואצלנו? ביבי ושריו הופכים את החקיקה הפרסונלית למעשה יומיומי. החוק הצרפתי שנועד למלט את ראש הממשלה מחקירותיו, או החוק שנועד לגנוז את מימצאי המשטרה על מעשיו, כמו גם חוקי הג׳ובים למקורבים מזהמים את החקיקה כדי לקדם אינטרסים אישים.
חוק ראוי הוא כזה המקדם את טובת הציבור, כל הציבור. חוק פרסונלי הוא בזוי.

הירשמו לעדכונים מהאתר