או נתניהו או שלטון החוק

חשבתם שהניסיונות הנואלים של נתניהו לחמוק מכתב אישום עד כה הם שפל המדרגה? לראש הממשלה יש הפתעה בשבילנו. יש עוד הרבה לאן לרדת.

אחרי שנכשל כשניסה להעביר את חוק ההמלצות שיסתיר את החשדות נגדו מעיני הציבור ואת החוק הצרפתי שיאסור את העמדתו לדין, מפרסם כעת עמית סגל את מה שצפוי להיות המהלך הבא של נתניהו:

סעיף בחוק החסינות של חברי הכנסת יאפשר כנראה לראש הממשלה לדרוש למנוע את הסרת החסינות הפרלמנטרית שלו בעת הגשת כתב אישום בטענת הפליה או בטענה לנזק שייגרם לכנסת ולייצוג הציבור. נתניהו יוכל להביא את ההצעה שלא להסיר את חסינותו להצבעת המליאה ואם יצליח, לא ניתן יהיה להעמידו לדין.

חבל שכך בוחר נתניהו להיעלם מחיינו. זה לא יעזור. כל הניסיונות לחמוק מאימת הדין בתרגילים פוליטיים מצחינים לא ינקו אותו. במקום מנהיג מכובד ייזכר נתניהו בהיסטוריה היהודית כאחאב של המאה ה21. כמו אותו מלך תנ״כי שחמד לעצמו את כרמו של נבות היזרעאלי, ובסיועה של אשתו המלכה ובעזרת שני עדי שקר משיג את מבוקשו במרמה. דינו של נבות נחרץ למוות על מרידה במלכות, אך כאשר מגיע אחאב אל הכרם שגזל, מחכה לו אליהו הנביא ומנבא לו נבואת חורבן.

נתניהו, באמצעות עדי השקר, אותם חבורת שרים חנפנים שבטוחים שיצאו נשכרים פוליטית מהגנה על מעשי שחיתות, יצליח אולי לדחות את הקץ באמצעות השחתת המערכת. אבל זה יגמר בקרוב. ומה ייזכר מהם?

התכונה החשובה והיסודית ביותר של מי שחפץ "לעלות בהר ה'" היא ניקיון הכפיים. זו קודמת לשמירת השבת ולמצוות אחרות. גם המוסר היהודי וגם רוח החוק הישראלי מחייבים שנתניהו יסולק בבושת פנים בטרם ישחית את כל מערכות השלטון בישראל.

(צילום מקור: קובי גדעון, לע"מ)