גזל החופים החצוף: הקומבינה של סי אנד סאן

'שוד החופים' בישראל מצמק את רצועות החוף הפתוחות לציבור הרחב. מחופה הטבעי בן 189 הקילומטרים של ישראל, נגישים כיום לציבור כ-50 קילומטרים בלבד. מתקנים ביטחוניים, מרינות לעגינת יאכטות של עשירים וכרישי נדל"ן תאבי בצע גוזלים מאיתנו את הים שלנו. החוק קובע שאסור לבנות בתים למגורים על חוף היום מעבר לקו 100 מטר. מי אפשר ליזם […]

רמת חובב: מרעילים את האוויר, מחזיקים בני ערובה

רמת חובב היא החצר האחורית של מדינת ישראל. מפעלים כימיים ענקיים שפסולת הייצור שלהם רעילה, אתר אשפה לאומי לחומרים הכי מסוכנים במדינה. תושבי באר שבע והנגב מתלוננים על ריחות חריפים באופן קבוע, אבל מפחדים לעשות מעשה מפני שחלקם עובד ומתפרנס במפעלים הללו. עבורי היה זה גם המפגש הראשון עם עידן עופר, טייקון שעושה כסף רב […]

שקט זה לעשירים בלבד

הרעש הוא מטרד נוראי שרק הולך וגובר עם התפתחות הטכנולוגיה. השאון של החיים המודרניים הוא פגיעה סביבתית שלה השפעות על הגוף ועל הנפש שלנו. הרעש מעיק על העצבים, מגביר את צריכת האנרגיה של הגוף, מעייף ופוגע בכושר הריכוז. יש דרכים לצמצם את הרעש, אבל אלה שמורות בדרך כלל לשכנים העשירים. הרבה יותר קל לעשות רעש […]

בתי חולים מזהמים את הסביבה? דווקא הם!

בתי חולים אמורים להציל חיים ולא לגרום לזיהום אוויר שמגביר את התחלואה. אז למה המרכזים הרפואיים רמב״ם בחיפה, וולפסון בחולון והדסה הר הצופים בירושלים מסכנים את השכנים הגרים בסמוך להם?

אוי כנרת שלי! בריונים השתלטו על חופי האגם

איך הפכו חופי הכנרת לעסק נדל"ני משגשג? מדוע נמנעת מן הציבור הגישה לחופים רבים באגם היחידי של ישראל? איפה החוק, ומדוע איש אינו עושה דבר נגד ההשתלטות על החופים והבניה החוקית?  ואיך השלטון מסייע לגזלנים במקום לגרש אותם לקריאה נוספת:  

בולדוג עונה 1 פרק 7 – הכתם של תע"ש

זיהום מי התהום באזור רמת השרון על ידי מפעלי תע"ש. בגלל 9 מפעלים בלב אוכלוסיה אזרחית במרכז הארץ, הפכו 80 מליון קוב ממי התהום לכאלו שאינם ראויים לשתייה. בולדוג יוצא לבדוק מי יכול לעצור את הזיהום שהולך ומתפשט.  

בולדוג עונה 1 פרק 8 – החוף הנעלם

עתלית היא פנינת נוף ישראלית שאנו לא רשאים ליהנות ממנה. אוצרות ארכאולוגים כוסו באשפה, המפרץ הוא אזור בטחוני ותכניות בניה מבקשות למכור את היופי הזה לעשירים. בולדוג יוצא לברר מי השתלט על החוף והמפרץ השייכים לכולנו.

בולדוג עונה 1 פרק 13 – שעור מולדת

עברייני סביבה מטנפים את המדינה וגורמי האכיפה לא מתפקדים. בולדוג יוצא לבדוק מהו המנגנון החברתי, הכלכלי והפוליטי שהופך את עבריינות הסביבה לעסק משתלם.