ביום הזה מציון תצא בושה. שירה בנקי, קול דמייך זועקים מן האדמה

ביום הזה מציון תצא בושה ודבר שנאה מירושלים.

שירה בנקי ז"ל – קול דמייך זועקים מן האדמה. מה חטאך נערה? מה ביקשת? עולם טוב יותר, שוויוני יותר וצודק יותר. נרצחת מפני שבאת לתמוך בזכותם של בני-אדם לחיות על-פי דרכם ועל-פי אמונתם ומנוול עם מאכלת קטל את פתיל חייך הצעיר. הדקירה שלו קיפדה את גופך ונפשך, אבל גם הותירה צלקת עמוקה בדמוקרטיה הישראלית וקרע בחברה שלנו.

מדינת ישראל נמצאת במשבר מוסרי עמוק. אי אפשר יותר להכחיש זאת, אסור להדחיק את העובדה האיומה ש-70 שנה אחרי השואה הפכו קורבנות השנאה והגזענות בעצמם לחברה גזענית. זו לא השוואה, אי אפשר להשוות. אבל זהו תמרור אזהרה גדול, ענק, מהבהב. לכולנו.

מאות אלפי ישראלים שאלו את עצמם השבוע האם הם רוצים להמשיך ולגדל את ילדיהם בחברה כזו – שהשנאה מחלחלת בנימיה והגזענות מכלה את נשמת אפה.

איש לא יוכל להתחמק מהשאלות הקשות, איש לא יכול לומר לא ידעתי. הגזענות והשנאה קורעים את החברה הישראלית לגזרים וכולנו אשמים. מי יותר, מי פחות, אבל כולנו אשמים. מי שאחז בסכין ודקר הוא בן עוולה, מי שהצית אש ושרף בחיים עולל – הוא מחבל, אבל לא ינקו גם מי שתמך בגלוי או בסתר, מי שהסכים לגזענות בקריצה ומי שהעלים עין בשתיקה. כולנו נושאים באחריות.

לאן נוליך את החרפה? לסדום היינו ולעמורה דמינו. מי הנבל ששרף את התינוק עלי סעד דוואבשה בן השנה וחצי יחד עם הוריו ואחיו בן הארבע? ושאלה לא פחות חשובה: באיזו חברה גדל וחונך אותו נבל? מי הוריו, מי מחנכיו? מי רבניו או שולחיו של רוצח ילד קטן, ששרף חיים משפחה שלמה?

הרציחות המתועבות הללו חייבות לזעזע עם ולא להרפות. הטרור היהודי הרים ראשו ויש חוט מקשר, ארוך ומפותל וספוג בדם.
בין יונה אברושמי לישי שליסל
בין המחתרת היהודית לכנופיית ליפתא
בין מחתרת בת עין לעמי פופר
בין ברוך גולדשטיין לרוצחיו המתועבים של הנער מוחמד אבו חד'יר.
בין יגאל עמיר לרוצחי התינוק עלי סעד דוואבשה ולרוצחה של שירה בנקי.

טרוריסטים יהודים. מחבלים מבני עמנו. מיד ירימו ראש צבועי הימין ומגלגלי העיניים לשמים ויאמרו למה אינך מגנה את הטרור הערבי? מחבלים פלשתינים רצחו מאות תינוקות וילדים ישראליים. אתמול נזרק בקבוק תבערה על מכונית בירושלים ושרף זוג ישראלים שניצל בנס. כל טרור הוא מגונה בעיני, מנוול וחייתי. מי שמרים ידו על חפים מפשע, קורבנות אקראיים, הוא טרוריסט בן עוולה. אלא שמעמי שלי אני מצפה ליותר. להרבה יותר. שירה נרצחה בשל דעותיה, עלי הקטן נרצח בשל היותו פלשטיני. הרוצחים לא הכירו את שניהם. הם קורבנות של שנאה עיוורת והסתה מתמשכת.

עורו. אחים, עורו.

יהיה לכם קשה לשמוע זאת, אבל כל הטרוריסטים היהודים שנתפסו עד כה חבשו כיפה על ראשם? האם זה אומר חלילה שכל החרדים אשמים? ודאי שלא. האם משמעות הדבר שכל היהודים אשמים בזוועות שהתרחשו כאן בסוף השבוע האחרון? ברור שלא. אבל המסיתים אשמים. אותם מטיפים חשוכים שמפיצים שנאה נגד הקהילה הגאה. אותם מסיתים שמשפילים ערבים רק בשל היותם ערבים.

וההסתה מתחילה קודם כל בבית הזה. יש מילים שעלולות להרוג. יש משפטים שבסופם מישהו לוקח סכין או גפרור והולך לדקור או לשרוף אנשים.

כן חברי הכנסת, ההסתה מתחילה כאן בבית הזה, כאשר סגן שר אומר לחכ"ים ערבים שאנחנו עושים להם טובה שאנחנו נותנים להם תעודות זהות, כאשר שר אחר יוצא נגד גיוס הומואים לצבא וחברו לסיעה משווה הומואים ולסביות לבהמות. כן ח"כ סמוטריץ, שום גינוי לרצח לא ינקה ממך את החרפה שבהשוואה הזו. אתה נושא באחריות עקיפה לאירועים החמורים.

והרשימה עוד ארוכה. חברי כנסת המכנים מהגרים "סרטן" וראש הממשלה שטוען שהשמאל יביא את דאע"ש לירושלים ומשקר ומסית נגד ערביים אזרחי ישראל על מנת לקושש הון פוליטי.
מי שקורא להפלות ערבים, מי שנתן גושפנקא להומופוביה באמתלות של "כך כתוב בתורה", מי שמשתמש בשנאה והדרה כלחם חוקו הפוליטי צריך לדעת שאת הפשעים האלה הוא הכשיר באמירותיו.
אנחנו חייבים להכיר בכך שאנחנו נלחמים בטרור יהודי-משיחי ולעשות זאת בכוחות גדולים יותר מאי פעם. זה מאבק על דמותה של המדינה ואסור לנו להפסיד בו. יש להילחם בכל מי שחינך, הסית, התיר את הרסן והצית את האש הזרה הזו בעמינו, אבל בראש ובראשונה על מנהיגי הציבור ופרנסיו לקחת אחריות ולהפסיק ללבות את השנאה. כי אם כך מתנהגים המנהיגים, מה מצופה מגזעני המקלדת ברשתות החברתיות?

ואחרי הפוליטיקאים המסיתים מתייצבים שורה ארוכה של מוסדות ממלכתיים שאשמים במצב בשל סלחנותם. סלחנות הרשויות כלפי העבריינות הפוליטית, סלחנות מערכת האכיפה כלפי פורעי החוק מקרב הימין הקיצוני.

הרשויות שלנו – המשטרה, השב"כ, הפרקליטות והשופטים – כולם מבינים את רוח המפקד הנושבת ממשרד ראש הממשלה ומתנהגים בהתאם. ברפיסות שלא להרגיז את המולך, בעצימת עין. ממשלות ישראל לדורותיהן קורצות למתנחלים. אנחנו הרי יודעים שחלק מהם מתנהג באופן עברייני, אבל לא נורא, זו עבריינות פוליטית נסלחת. נסלח לכם כשאתם מכים חיילים. נוותר לכם בשעה שאתם יורקים על שוטרים. וכך פעם אחר פעם מכשירה המדינה במו-ידיה את מחריביה, ואת האלימות ואת פורעי החוק. כך גם סלחו למחבלי המחתרת היהודית וכך ויתרו לרבנים שסיפרו ליגאל עמיר שרבין הוא בן מוות.

סלח בית המשפט העליון שהכשיר את מפעל ההתנחלויות בשטחים, סלחה המשטרה וויתר השב"כ על ריבונות שלטון החוק – וכך עודדו בפועל דווקא רשויות המדינה את פשעי השנאה.

פשעי שנאה מתבצעים כאשר יש אווירה, יש הסתה ויש קהילה תומכת מחד ומדיניות הבלגה וסלחנות מאידך.

סלחנות בלתי מובנת מוביל דווקא האיש האמון על אכיפת החוק במדינת ישראל, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. אתה ישן טוב בלילה מר וינשטיין?

לפני שנה פניתי אליך והצגתי עשרות ראיות לכך שארגון להב"ה והארכי-גזען בנצי גופשטיין בראשו מסיתים לאלימות נגד ערבים, נגד מהגרים ונגד הקהילה הגאה. ביקשתי להוציא את ארגון הטרור הזה מחוץ לחוק. הנושא בבדיקה, ענית לי. עדיין בבדיקה מר וינשטיין?
השב"כ לא מצא ראיות להוצאת הארגון מחוץ לחוק? אולי. אבל מה עשתה המשטרה? כמה נחושה היתה הפרקליטות?

לאחר רצח הנער אבו חדיר, לאחר הצתת בית הספר הדו לשוני על ידי פעילי להב"ה התרענו שוב ושוב, מדוע מדינת ישראל וזרועות האכיפה מחכים בחוסר מעש? ציינתי אז כי בפעם הבאה לא תוכל עוד להגיד "לא ידעתי". אז הפעם הבאה כבר כאן וינשטיין ואתה נרדמת בשמירה.

מאז 2008 הוצתו 15 בתי פלסטינים באותה שיטה בה נרצח הפעוט עלי דוואבשה, בכל המקרים לא נעצר אפילו חשוד אחד. מאז 2009 הוצתו וחוללו 42 בתי תפילה. פוענח מקרה אחד בלבד. גופשטיין וחבורתו ממשכים לפעול באין מפריע. הם עדיין שם, בערבי שישי, נטפלים ותוקפים ערבים בירושלים והם עדיין מסיתים ללא רסן נגד הקהילה הגאה.

אני מקווה שעכשיו הבנת מר וינשטיין. מילים יכולות להרוג והסתה עלולה להסתיים ברצח. זה הזמן לפעול מהר ובנחישות. להוציא מיד ארגונים כמו להב"ה, לה פמיליה, ברוך מרזל וחבר מסיתיו ואת כל יורשי כהנא ומפיצי תורת השנאה – אל מחוץ לחוק. או להביאם למשפט.

ויש עוד כמה צעדים הכרחיים למיגור הגזענות:
יש לרתום את מערכת החינוך כולה ובעוצמות שלא היו בעבר לחינוך נגד גזענות ונגד הומופוביה. עיקר המאמץ צריך להיות בזרמים הדתיים והחרדיים של החינוך.

יש לחנך את כל בני הנוער והצעירים שאיש באמונתו יחיה – אבל, שדרך ארץ קודמת לתורה והמדינה ומוסדותיה עליונים. מפני שצריכה ליפול כאן הכרעה ברורה וחד משמעית: האם מדינת חוק מודרנית אנחנו רוצים להיות או מדינת הלכה. ברור לי שההלכה לא קוראת לרצח פעוטות, אבל פרשנים רבים מדי של ההלכה בזים למדינה הדמוקרטית ומצדיקים מאבק אלים נגדה וזלזול בשלטון החוק.

הרבה לפני שגינתם את המציתים בכפר דורא, הייתם צריכים לגנות בתוקף את הנער שהרים יד על שוטר, את הקבלן שבנה באופן לא חוקי, ואת המועצה שגיבתה אותם במקום לייצג את שלטון החוק ואת מי שביקש להעלות עם בולדוזרים על בית המשפט העליון.

לפני סיום אני מבקש לפנות לנשיא המדינה, מר ראובן ריבלין. אדוני הנשיא, דווקא היום, כשמטורפים קיצוניים מאיימים עליך, מקללים אותך ואת הממלכתיות הישראלית, אני מבקש לחזק את ידיך. אל תירא ואל תחשוש. אתה דוגמא ומופת לאומץ לב ציבורי. תודה לך על מנהיגותך.

אל תירא אדוני הנשיא מאותם ישראלים שמספרים לעצמם ולזולתם שיש בעולם כמה סוגי בני אדם, כאלה ששולטים וחזקים והם עם נבחר – ואחרים, שהם פחות. פחות בני אדם, פחות שווי זכויות ויש כאלה שמפרשים זאת כפחות שווים – עד שאפשר לקפד את חייהם באש ובסכין רק כי הם לא חושבים כמונו, לא שייכים אלינו וחייהם שווים כקליפת השום.

כולנו ללא יוצא מן הכלל שייכים לאותו גזע מופלא, הוא גזע האדם. אין גזע עליון, ואין גזע נחות, ואין גזע טהור, ואין גזע טמא. כולנו בני אדם, כולנו נבראנו בצלם וכולנו מצווים להיאבק עד חורמה בגזענות באשר היא.

ביום הזה מציון תצא בושה ודבר שנאה מירושלים.שירה בנקי ז"ל – קול דמייך זועקים מן האדמה. מה חטאך נערה? מה ביקשת? עולם טוב יותר, שוויוני יותר וצודק יותר. נרצחת מפני שבאת לתמוך בזכותם של בני-אדם לחיות על-פי דרכם ועל-פי אמונתם ומנוול עם מאכלת קטל את פתיל חייך הצעיר. הדקירה שלו קיפדה את גופך ונפשך, אבל גם הותירה צלקת עמוקה בדמוקרטיה הישראלית וקרע בחברה שלנו. מדינת ישראל נמצאת במשבר מוסרי עמוק. אי אפשר יותר להכחיש זאת, אסור להדחיק את העובדה האיומה ש-70 שנה אחרי השואה הפכו קורבנות השנאה והגזענות בעצמם לחברה גזענית. זו לא השוואה, אי אפשר להשוות. אבל זהו תמרור אזהרה גדול, ענק, מהבהב. לכולנו. מאות אלפי ישראלים שאלו את עצמם השבוע האם הם רוצים להמשיך ולגדל את ילדיהם בחברה כזו – שהשנאה מחלחלת בנימיה והגזענות מכלה את נשמת אפה. איש לא יוכל להתחמק מהשאלות הקשות, איש לא יכול לומר לא ידעתי. הגזענות והשנאה קורעים את החברה הישראלית לגזרים וכולנו אשמים. מי יותר, מי פחות, אבל כולנו אשמים. מי שאחז בסכין ודקר הוא בן עוולה, מי שהצית אש ושרף בחיים עולל – הוא מחבל, אבל לא ינקו גם מי שתמך בגלוי או בסתר, מי שהסכים לגזענות בקריצה ומי שהעלים עין בשתיקה. כולנו נושאים באחריות. לאן נוליך את החרפה? לסדום היינו ולעמורה דמינו. מי הנבל ששרף את התינוק עלי סעד דוואבשה בן השנה וחצי יחד עם הוריו ואחיו בן הארבע? ושאלה לא פחות חשובה: באיזו חברה גדל וחונך אותו נבל? מי הוריו, מי מחנכיו? מי רבניו או שולחיו של רוצח ילד קטן, ששרף חיים משפחה שלמה?הרציחות המתועבות הללו חייבות לזעזע עם ולא להרפות. הטרור היהודי הרים ראשו ויש חוט מקשר, ארוך ומפותל וספוג בדם. בין יונה אברושמי לישי שליסלבין המחתרת היהודית לכנופיית ליפתאבין מחתרת בת עין לעמי פופרבין ברוך גולדשטיין לרוצחיו המתועבים של הנער מוחמד אבו חד'יר.בין יגאל עמיר לרוצחי התינוק עלי סעד דוואבשה ולרוצחה של שירה בנקי.טרוריסטים יהודים. מחבלים מבני עמנו. מיד ירימו ראש צבועי הימין ומגלגלי העיניים לשמים ויאמרו למה אינך מגנה את הטרור הערבי? מחבלים פלשתינים רצחו מאות תינוקות וילדים ישראליים. אתמול נזרק בקבוק תבערה על מכונית בירושלים ושרף זוג ישראלים שניצל בנס. כל טרור הוא מגונה בעיני, מנוול וחייתי. מי שמרים ידו על חפים מפשע, קורבנות אקראיים, הוא טרוריסט בן עוולה. אלא שמעמי שלי אני מצפה ליותר. להרבה יותר. שירה נרצחה בשל דעותיה, עלי הקטן נרצח בשל היותו פלשטיני. הרוצחים לא הכירו את שניהם. הם קורבנות של שנאה עיוורת והסתה מתמשכת. עורו. אחים, עורו.יהיה לכם קשה לשמוע זאת, אבל כל הטרוריסטים היהודים שנתפסו עד כה חבשו כיפה על ראשם? האם זה אומר חלילה שכל החרדים אשמים? ודאי שלא. האם משמעות הדבר שכל היהודים אשמים בזוועות שהתרחשו כאן בסוף השבוע האחרון? ברור שלא. אבל המסיתים אשמים. אותם מטיפים חשוכים שמפיצים שנאה נגד הקהילה הגאה. אותם מסיתים שמשפילים ערבים רק בשל היותם ערבים. וההסתה מתחילה קודם כל בבית הזה. יש מילים שעלולות להרוג. יש משפטים שבסופם מישהו לוקח סכין או גפרור והולך לדקור או לשרוף אנשים. כן חברי הכנסת, ההסתה מתחילה כאן בבית הזה, כאשר סגן שר אומר לחכ"ים ערבים שאנחנו עושים להם טובה שאנחנו נותנים להם תעודות זהות, כאשר שר אחר יוצא נגד גיוס הומואים לצבא וחברו לסיעה משווה הומואים ולסביות לבהמות. כן ח"כ סמוטריץ, שום גינוי לרצח לא ינקה ממך את החרפה שבהשוואה הזו. אתה נושא באחריות עקיפה לאירועים החמורים. והרשימה עוד ארוכה. חברי כנסת המכנים מהגרים "סרטן" וראש הממשלה שטוען שהשמאל יביא את דאע"ש לירושלים ומשקר ומסית נגד ערביים אזרחי ישראל על מנת לקושש הון פוליטי. מי שקורא להפלות ערבים, מי שנתן גושפנקא להומופוביה באמתלות של "כך כתוב בתורה", מי שמשתמש בשנאה והדרה כלחם חוקו הפוליטי צריך לדעת שאת הפשעים האלה הוא הכשיר באמירותיו.אנחנו חייבים להכיר בכך שאנחנו נלחמים בטרור יהודי-משיחי ולעשות זאת בכוחות גדולים יותר מאי פעם. זה מאבק על דמותה של המדינה ואסור לנו להפסיד בו. יש להילחם בכל מי שחינך, הסית, התיר את הרסן והצית את האש הזרה הזו בעמינו, אבל בראש ובראשונה על מנהיגי הציבור ופרנסיו לקחת אחריות ולהפסיק ללבות את השנאה. כי אם כך מתנהגים המנהיגים, מה מצופה מגזעני המקלדת ברשתות החברתיות?ואחרי הפוליטיקאים המסיתים מתייצבים שורה ארוכה של מוסדות ממלכתיים שאשמים במצב בשל סלחנותם. סלחנות הרשויות כלפי העבריינות הפוליטית, סלחנות מערכת האכיפה כלפי פורעי החוק מקרב הימין הקיצוני. הרשויות שלנו – המשטרה, השב"כ, הפרקליטות והשופטים – כולם מבינים את רוח המפקד הנושבת ממשרד ראש הממשלה ומתנהגים בהתאם. ברפיסות שלא להרגיז את המולך, בעצימת עין. ממשלות ישראל לדורותיהן קורצות למתנחלים. אנחנו הרי יודעים שחלק מהם מתנהג באופן עברייני, אבל לא נורא, זו עבריינות פוליטית נסלחת. נסלח לכם כשאתם מכים חיילים. נוותר לכם בשעה שאתם יורקים על שוטרים. וכך פעם אחר פעם מכשירה המדינה במו-ידיה את מחריביה, ואת האלימות ואת פורעי החוק. כך גם סלחו למחבלי המחתרת היהודית וכך ויתרו לרבנים שסיפרו ליגאל עמיר שרבין הוא בן מוות. סלח בית המשפט העליון שהכשיר את מפעל ההתנחלויות בשטחים, סלחה המשטרה וויתר השב"כ על ריבונות שלטון החוק – וכך עודדו בפועל דווקא רשויות המדינה את פשעי השנאה. פשעי שנאה מתבצעים כאשר יש אווירה, יש הסתה ויש קהילה תומכת מחד ומדיניות הבלגה וסלחנות מאידך.סלחנות בלתי מובנת מוביל דווקא האיש האמון על אכיפת החוק במדינת ישראל, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. אתה ישן טוב בלילה מר וינשטיין?לפני שנה פניתי אליך והצגתי עשרות ראיות לכך שארגון להב"ה והארכי-גזען בנצי גופשטיין בראשו מסיתים לאלימות נגד ערבים, נגד מהגרים ונגד הקהילה הגאה. ביקשתי להוציא את ארגון הטרור הזה מחוץ לחוק. הנושא בבדיקה, ענית לי. עדיין בבדיקה מר וינשטיין?השב"כ לא מצא ראיות להוצאת הארגון מחוץ לחוק? אולי. אבל מה עשתה המשטרה? כמה נחושה היתה הפרקליטות?לאחר רצח הנער אבו חדיר, לאחר הצתת בית הספר הדו לשוני על ידי פעילי להב"ה התרענו שוב ושוב, מדוע מדינת ישראל וזרועות האכיפה מחכים בחוסר מעש? ציינתי אז כי בפעם הבאה לא תוכל עוד להגיד "לא ידעתי". אז הפעם הבאה כבר כאן וינשטיין ואתה נרדמת בשמירה.מאז 2008 הוצתו 15 בתי פלסטינים באותה שיטה בה נרצח הפעוט עלי דוואבשה, בכל המקרים לא נעצר אפילו חשוד אחד. מאז 2009 הוצתו וחוללו 42 בתי תפילה. פוענח מקרה אחד בלבד. גופשטיין וחבורתו ממשכים לפעול באין מפריע. הם עדיין שם, בערבי שישי, נטפלים ותוקפים ערבים בירושלים והם עדיין מסיתים ללא רסן נגד הקהילה הגאה. אני מקווה שעכשיו הבנת מר וינשטיין. מילים יכולות להרוג והסתה עלולה להסתיים ברצח. זה הזמן לפעול מהר ובנחישות. להוציא מיד ארגונים כמו להב"ה, לה פמיליה, ברוך מרזל וחבר מסיתיו ואת כל יורשי כהנא ומפיצי תורת השנאה – אל מחוץ לחוק. או להביאם למשפט.ויש עוד כמה צעדים הכרחיים למיגור הגזענות:יש לרתום את מערכת החינוך כולה ובעוצמות שלא היו בעבר לחינוך נגד גזענות ונגד הומופוביה. עיקר המאמץ צריך להיות בזרמים הדתיים והחרדיים של החינוך.יש לחנך את כל בני הנוער והצעירים שאיש באמונתו יחיה – אבל, שדרך ארץ קודמת לתורה והמדינה ומוסדותיה עליונים. מפני שצריכה ליפול כאן הכרעה ברורה וחד משמעית: האם מדינת חוק מודרנית אנחנו רוצים להיות או מדינת הלכה. ברור לי שההלכה לא קוראת לרצח פעוטות, אבל פרשנים רבים מדי של ההלכה בזים למדינה הדמוקרטית ומצדיקים מאבק אלים נגדה וזלזול בשלטון החוק. הרבה לפני שגינתם את המציתים בכפר דורא, הייתם צריכים לגנות בתוקף את הנער שהרים יד על שוטר, את הקבלן שבנה באופן לא חוקי, ואת המועצה שגיבתה אותם במקום לייצג את שלטון החוק ואת מי שביקש להעלות עם בולדוזרים על בית המשפט העליון.לפני סיום אני מבקש לפנות לנשיא המדינה, מר ראובן ריבלין. אדוני הנשיא, דווקא היום, כשמטורפים קיצוניים מאיימים עליך, מקללים אותך ואת הממלכתיות הישראלית, אני מבקש לחזק את ידיך. אל תירא ואל תחשוש. אתה דוגמא ומופת לאומץ לב ציבורי. תודה לך על מנהיגותך.אל תירא אדוני הנשיא מאותם ישראלים שמספרים לעצמם ולזולתם שיש בעולם כמה סוגי בני אדם, כאלה ששולטים וחזקים והם עם נבחר – ואחרים, שהם פחות. פחות בני אדם, פחות שווי זכויות ויש כאלה שמפרשים זאת כפחות שווים – עד שאפשר לקפד את חייהם באש ובסכין רק כי הם לא חושבים כמונו, לא שייכים אלינו וחייהם שווים כקליפת השום.כולנו ללא יוצא מן הכלל שייכים לאותו גזע מופלא, הוא גזע האדם. אין גזע עליון, ואין גזע נחות, ואין גזע טהור, ואין גזע טמא. כולנו בני אדם, כולנו נבראנו בצלם וכולנו מצווים להיאבק עד חורמה בגזענות באשר היא.

Posted by ‎מיקי רוזנטל‎ on Tuesday, August 4, 2015

הירשמו לעדכונים מהאתר