בנט, ספר לנו עוד קצת על כללי אתיקה

השר נפתלי בנט מבקש להחיל משטר סתימת פיות או איך שהוא מכנה זאת "קוד אתי" על האקדמיה בישראל. נאה דורש – נאה מקיים!

בנט, עבריין מימון בחירות סדרתי, מונע יחד שרת המשפטים ממפלגתו החלת כללי האתיקה על שרי הממשלה. מאז כינון הממשלה, פניתי שוב ושוב יחד עם עורכי הדין אלעד מן ויובל יועז לשרה שקד בדרישה לפרסם כללי אתיקה לשרי הממשלה -אבל היא מעכבת את הקוד האתי. כמה נח.

שנים של מריחה מכוונת מצד ממשלות נתניהו מאפשרות לשרים לנהל תקציבי עתק ללא כללי אתיקה. מה קורה כאשר שר או סגן שר עובר עבירה? יש שתי ברירות – חקירה פלילית או התעלמות. אין אפשרות שלישית והיא נדרשת מאוד. למשל מנגנון משמעתי. מכיוון שרוב העבירות הנורמטיביות אינן חוצות את הרף הפלילי, המשמעות בפועל היא כי אנחנו מטאטאים אל מתחת לשטיח וללא טיפול כמעט את רוב העבירות. פלא שאמון הציבור בנבחריו קורס?

איך הגענו למצב הזה?

בשנת 2006 מינתה ממשלת אולמרט ועדה ציבורית בראשות נשיא בית המשפט העליון בדימוס, מאיר שמגר. תפקיד הוועדה ה קוד אתי לחברי הממשלה והצעה לכינון מנגנון העמדה לדין משמעתי של שרים וסגני שרים שיפרו את הכללים. באפריל 2008 סיימה הוועדה את עבודתה והעבירה את המלצותיה. ב-2009, בעת כהונת ממשלת נתניהו השנייה, הוקמה ועדת שרים בראשות שר המשפטים יעקב נאמן, שאמורה הייתה לגבש ולהתאים את הצעת כללי האתיקה שהציעה ועדת שמגר ולהעבירם בממשלה. זה לא קרה. בפועל פעלה ועדת נאמן לסנן ולעקר הנחיות שלא התאימו לשרים ובעיקר למרוח את הזמן. ב-2011 הוגש הנוסח המרוכך של נאמן, אך גם זה לא הובא כלל לדיון. בכנסת ה-19 עסקה בנושא כללי האתיקה שרת המשפטים דאז ציפי לבני, אבל גורמים בממשלה בלמו את יוזמתה. הממשלה פורקה ולבני, כאקט הצהרתי פרסמה את המלצותיה יום לאחר פיטוריה ממשלת נתניהו. לא תופתעו להיווכח כי מאז לא עסקה הממשלה בנושא.

מאז נבחרתי לכנסת ביקשתי לשים קץ למריחת הזמן האין סופית הזו ופניתי שוב ושוב לשרה ולגורמים הרלוונטיים. בפנייתי האחרונה יחד עם עורכי הדין אלעד מן ויובל יועז דרשנו משרת המשפטים שקד פעם נוספת את פרסום הקוד האתי החדש. אם לא יפורסם תוך 30 יום נפנה לבית המשפט.

יש חשיבות מהותית וחוקתית באימוץ תקנון אתי לנבחרי ציבור. העובדה שאין כללי אתיקה לשרים מייצרת פרצה בעייתית במשפט הציבורי בישראל. יש כאמור עבירות שפשוט לא ניתן לטפל בהן ללא תקנון אתי וסנקציות בצדו. מעבר לכך, מדובר באמירה נורמטיבית. התקנון האתי משקף את המחויבות של שרים לפעול על פי אמות מידה של הגינות, שקיפות ולטובת הציבור. זהו נדבך חשוב בחידוש אמון הציבור בנבחריו. כשממשלה נמנעת מלקבל על עצמה כללים אתים כלשהם היא בעצם אומרת – לנו מותר הכל. אנחנו לא מחויבים לנורמות בסיסיות.

לקריאה נוספת על כללי אתיקה לנבחרי ציבור לחצו

להלן כללי האתיקה לממשלה בניסוחם האחרון:

כללי אתיקה - נוסח סופי

 

הירשמו לעדכונים מהאתר