עשרות חוקים המעודדים שחיתות – זו הממשלה "שעובדת בשבילכם"

כל יומיים אנחנו נחשפים לסירחון חדש בהתנהלות הממשלה. מרכש צוללות, דרך פרשת אלוביץ' ועד מיכל האמוניה המסוכן. יותר מדי החלטות נגועות בשחיתות.
על זה אתם שומעים. מה שאתם פחות יודעים זה שהממשלה לא רק מושחתת, היא גם משחיתה. חברי הקואליציה של נתניהו עוסקים כל הזמן בהכשרת שרצים. עשרות הצעות חוק המעודדות שחיתות ומטיבות עם חברי הקואליציה הונחו על שולחן הכנסת בעת האחרונה:
 
המשטרה היא ״האוייב״ מאחר ורבים מחברי הקואליציה מכירים מקרוב את חדרי החקירות. מה עושים? נרתיע את החוקרים, נפחיד את כולם, כולל את המפכ"ל – ונשלח אותם לפוליגרף תקופתי. אחר כך נעביר את תקציב המשטרה לידי השרים ונשחק בו כרצוננו. (אופס, פתאום אין תקציב לתקנים בלה"ב 433).
 
המשטרה תתעקש ותמשיך ולחקור שחיתויות? אין בעיה, יש גם הצעת חוק שאוסרת על חקירת ראש ממשלה מכהן (לא.. החוק הזה בכלל לא קשור לביבי מה פתאום… מין צרוף מקרים שכזה).
 
התקשורת עוינת וחטטנית? יש הצעת חוק למנות מפקח פוליטי על כלל העיתונות. היועצים המשפטיים טורדניים? הנה מקדמים הצעה להחליף אותם ביועצים מקורבים לשרים.
 
וזו רק ההתחלה. על היועץ המשפטי לממשלה ייאסר להציג טענה חוקתית הסותרת את עמדת השרים בבית המשפט, ומבקר המדינה – שרק ביקורת יש לו כל הזמן – יוגבל בסמכויותיו.
כשהשטח נקי והנחנו חרב על צווארם של כל שומר הסף – נתחיל בעשייה הפורה:
 
נגדיל את תקציב הכנסת (בוצע) ונחוקק חוק שיאפשר למנות מקורבים לג'ובים נחשקים במשרדי הממשלה (טרם הושלם). נדאג להגדלת הפנסיות שלנו חברי-הכנסת בעשרות אחוזים ולהעלאת שכר קבועה (בוצע). נאפשר לכל ח"כ בלי קשר לקישוריו להתמנות לדירקטור בחברה ציבורית (ממתין לקריאה שנייה ושלישית). נגן על חשודים בשחיתות מפני השעיה (החוק יושלם בקרוב) ונדרוש מהציבור לממן הוצאות אישיות ואת קמפיין הפריימריס (גם למפלגות שאין בהם פרימריס!).
 
רגע רגע, כל החוקים המושחתים שאנחנו מקדמים בכלל לא חוקתיים? אה! נחוקק חוק שאוסר על בג"צ לבטל חוקים של הכנסת.
זו אינה בדיחה. זו הממשלה "שעובדת בשבילכם".

הירשמו לעדכונים מהאתר