שיא הבושה – חוק פטור ממס לראש הממשלה

שפל מביך של בית המחוקקים. נבחרי ציבור אישרו המשך הגזל של כספי ציבור לטובת נהנתנותם של ראש הממשלה ומשפחתו. לא רק שנמשיך לממן את הוצאותיה הפרטיות של משפחת נתניהו, מעתה- נשלם גם את המס על טובות ההנאה שיקבלו.

המשמעות של להיות נכה

בנאום על קצבאות הנכות סיפרתי את הסיפור שלי. ניסיתי להסביר מה המשמעות הבלתי נתפסת לרוב האנשים של להיות נכה. אני משלם בכל חודש כ3000 ₪ על טיפולים רפואיים. היו תקופות ארוכות שכלל לא הצלחתי לעבוד. לי יש מזל – אבל אם לא הייתי עובד, יתכן שגם אני הייתי צריך לבחור בין אוכל לתרופות. החדשות הטובות […]

שרת המשפטים לא אהבה את סרטון השחיתות החוקית

מסתבר ששרת המשפטים שקד, שקיבלה תרומה מלוביסט ופעלה לטובתו בכנסת לאחר מכן לא אהבה את הסרטון שלי על השחיתות בממשלה (מעניין למה) רוצה לתבוע אותי דיבה. אני מתחייב להסיר את חסינותי אם תממש את איומיה. עומד מאחורי כל מילה וכל נתון בסרטון.

רצח תאיר ראדה – הראיות והעדויות המלאות

לא היה בישראל משפט כמו משפטו של רומן זדורוב. אני לא זוכר מקרה שבו בזמן אמת בית המשפט הרשיע באופן חד משמעי כל כך והתקשורת זיכתה. קראתי את הכרעת הדין, עברתי על המוצגים, על הראיות, ראיתי שעות רבות מחקירות זדורוב, עברתי על אלפי עמודי פרוטוקול וגם דיברתי עם עשרות מעורבים. להלן, תיק זדורוב.

חלית? נפצעת? לבנת פורן גוזרת עליך קופון שמן

מה בדיוק עושות חברות התיווך כמו ״לבנת פורן״ ו״זכותי״? האם הן מסייעות במימוש זכויות רפואיות או הפכו תעשייה המנצלת את סבך הבירוקרטיה של הביטוח הלאומי כדי להתעשר על חשבון נזקקים? אין עוררין שהביטוח הלאומי מתעלל לא פעם בפונים אליו – אבל האם זה מצדיק שהמאכרים יגזלו רבע ושליש קיצבה מנכים הזקוקים לה לקיומם?

חצרו של הרב רנטגן: קבלת הנסתר או הסתרת קבלות?

אין במדינה הזו טייקון או שר שאין לו רב צמוד. אין מי שמסמל את הקשר הזה של הון-שלטון-וחצר רבנית יותר מאשר יעקב איפרגן המכונה ״הרנטגן״. להילולות שלו מגיעים הכי עשירים והכי חזקים וחצרו מגלגלת מיליונים. האגדות מספרות שהוא יודע לאבחן מחלות בעיניו וברכתו היא סגולה להצלחה בעסקים. יש גם חי שמטילים ספק בכישוריו, אבל העסקים […]

מחירי הירקות: האנשים שעושים מאיתנו סלט

למה במדינה חמה כמו ישראל עגבניה יקרה כל כך ומלפפון עולה לעתים את משקלו בזהב? מי דוחף ידיים לסלט שלנו וכמה מתווכים יש בדרך לצלחת? והכי מקומם – איך באופן שרירותי נקבעים פה מחירי הירקות והפירות ולמה הפוליטקאים לא נוקפים אצבע כדי לעצור את הגזל

מה עשה לב לבייב עם המיליארדים שלווה מהציבור?

לב לבייב נחשב לקוסם עיסקי. הישראלים העריצו את מגע הזהב שלו והעניקו לו הלוואות של מיליארדים מקרנות הפנסיה. בעקבות המשבר הפיננסי העולמי ביקש הטייקון לגלח את החוב בתירוץ שכישלונה של אפריקה-ישראל נובע מהמשבר. תחקיר שערכתי מעלה שהכישלון דווקא מתחיל מפרויקטים – חלקם הזויים – ברוסיה. הנסיעה למוסקבה מלמדת שלבייב בנה גם בניינים באוויר.

מחיקת החובות לנוחי דנקנר

הצעה דחופה לסדר בנושא מחיקת חובות לנוחי דנקנר על ידי בנק לאומי. כ30 משפחות בישראל נהנות מהטבות והלוואות בתנאים מטורפים וללא בטחונות. 2 אחוז מהציבור נהנה מ70 אחוזים מההלוואות מהבנקים.